Bota

Merkel dhuron një nga skenat më humoristike në prag të zgjedhjeve parlamentare/ Papagalli i jep ‘lamtumirën’ me një kafshim

16:31 - 24.09.21 gsh

Pak para zgjedhjeve të përgjithshme të dielën, Kancelarja gjermane Angela Merkel dha një skenat më humoristike të fushatës elektorale. Gjermanët e panë Kancelarin e tyre si pjesë e turneut të tyre të lamtumirës në një mënyrë që rrallë është parë më parë. Gjatë vizitës së saj në Parkun e Zogjve Marloë ajo ushqeu një tufë të tërë Loris, një specie papagalli australian, dhe u kafshua nga një.Merkel nuk u pengua nga incidenti i vogël dhe gjithashtu ushqeu paraket në parkun e shpendëve.

Kujtojmë se një epokë do të përfundojë në Gjermani të dielën e ardhshme. Angela Merkel, e lindur në RDGJ, ka qenë Kancelare Federale e Republikës Federale të Gjermanisë që nga Nëntori 2005.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.