Kosova

5 të vdekur në 24 orët e fundit dhe 77 raste të reja, ja bilanci në Kosovë

15:16 - 26.09.21 Gazeta Shqiptare

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 5 viktima si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 77 raste të infektuara me këtë virus.Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës. Sot janë shëruar 696 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152 mijë e 758.

Njoftimi i plotë
26 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 16.481 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.274.156 doza të vaksinës. Deri më sot 503.498 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 4.322 testime, 77 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 696 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.758 Në total numri i rasteve aktive është 4.176

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.