Kronikë

Kapen 32 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar në Igumenicë, arrestohet shoferi

14:45 - 15.01.22 gsh

Kapen 320 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është zhvilluar mëngjesin e sotëm, kur është ndaluar një autoambulance që vinte nga kufiri i gjelbër. Autoambulanca është ndaluar në qytetin e Igumenicës.Brenda saj janë gjetur dhe sekuestruar 13 çanta me 129 pako që përmbanin 319 kg 200 gram marijuanë.

Policia helene ka arrestuar shoferin e autoambulancës, një shtetas grek, të cilit i janë gjetur nga kontrolli personal një sasi e vogël kokaine, 900 euro dhe 3 celularë.

droga-greqi-2 droga-greqi-3 (1) droga-greqi-4 droga-greqi-5-scaled droga-greqi-1 droga-greqi-3
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.