AKTUALITET

Gjenerali grek “provokon” sërish Turqinë, viziton burgun ushtarak dhe u drejtohet oficerëve: Jemi gati dhe të fortë!

11:09 - 23.09.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kreu i GEETHA, gjenerali Konstantinos Floros, ka vizituar sot Evrosin , duke i dërguar kështu një mesazh vendit fqinj, i cili ditët e fundit ka bërë një breshëri deklaratash provokuese kundër Greqisë.
Ai vizitoi Burgun Ushtarak në Kastanies Evros, i cili në vitin 2020 ishte vënë në qendër të trazirave me Turqinë.

Duke iu drejtuar oficerëve të Forcave të Armatosura, gjenerali Floros u shpreh: “Na thonë se jemi të paktë, të munguar dhe të parëndësishëm. Ne kemi qenë gjithmonë të paktë dhe gjithmonë na ka munguar forca. Por ne nuk ishim kurrë të parëndësishëm. Ne jemi një forcë në rajon e fortë ushtarakisht. Misioni ynë kryesor është të ruajmë atë që na lanë të parët tanë, baballarët tanë dhe gjyshërit tanë. Ne jemi një forcë që garanton paqen në rajon dhe për këtë arsye ekzistojmë”.

Në mesazhin e tij në rrjetet sociale, shefi i GEETHA, gjenerali Konstantinos Floros shkruan:

“Në vijën 1 me rojet kufitare të SHSSH. Vështrimi juaj i çeliktë, morali i lartë, profesionalizmi dhe vendosmëria gjallëron gjithë Greqinë.

Ne jemi gati dhe të fortë! Evros nuk bie!

Zoti ju bekoftë!

SHPTA E DESMONIT SHKRIHET”.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.