LAJMI I FUNDIT

FOTO/ Zbardhet vendimi për përjashtimin e deputetëve të PD nga Kuvendi, 8 prej tyre nuk do marrin pjesë në seancat plenare dhe Komisionet

11:58 - 09.02.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Është zbardhur vendimi i marrë lidhur me përjashtimin e 8 deputetëve të Partisë Demokratike nga seancat plenare dhe mbledhjet e komisioneve.
Në vendimin e marrë nga Sekretariati për Votimet dhe Etikën shkruhet se me kërkesë të 7 deputetëve të mazhorancës, janë përjashtuar me 10 ditë nga Kuvendi deputetët: Luçiano Boçi, Ina Zhupa, Albana Vokshi, Luan Baçi, Tritan Shehu, Ervin Salianji, Gazmend Bardhi dhe Bledion Nallbati.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.