BOTA

Rebelohen tifozët anglez, këngëtarja italiane ‘përdhos’ himnin e kombëtares së “Tre Luanëve”

16:55 - 24.03.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Ndeshja e djeshme Itali-Angli në Napoli sjelli fitoren “Tre Luanëve”, por ajo ç’ka la për të dëshiruar ishte  interpretimi i himnit kombëtar të Mbretërisë së Bashkuar.
Sipas shumë tifozëve të cilët kishin komentuar në rrjetet sociale, këngëtarja italiane Ellynora, e ftuar për të interpretuar himnin kombëtar live në stadiumin “Diego Armando Maradona” në ndeshjen klasike mes Italisë dhe Anglisë për kualifikueset e Euro 2024, ka “vrarë” himnin e quajtur “God Save the King”.

Komentet në rrjetet sociale kanë qenë të shumta, duke “sulmuar” këngëtaren italiane dhe duke e tallur atë. Mediat britanike pothuajse të gjitha i kanë kushtuar një shkrim kësaj ndodhie, ku sigurisht ka mbetur si një ofendim për ta.

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.