LAJMI I FUNDIT

PORTUGALI-GANË/ “Zgjohen” luzitanët që në minutat e para, Ronaldo i shkon pranë golit (VIDEO)

17:31 - 24.11.22 K.K
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Portugalia dhe Gana ndeshen me njëra tjetrën në “Stadium 974”, në sfidën e vlefshme për grupin H të Botërorit të Katarit.
Luzitanët e drejtuar nga Fernando Santos në stol dhe Kristiano Ronaldo në fushë duan ta nisin në mënyrën më të mirë të mundshme këtë kompeticion.

Nga ana tjetër, Gana do të kërkojë që të dhurojë surprizën e tretë të këtij Botërori dhe të shpresojë në një kualifikim të mundshëm.

LIVE:

PORUGALI 0-0 GANË

KOMENTI LIVE:

10′ Ronaldo del i vetëm me portierin, por tentativa e tij ndalet nga Ati-Zigi dhe ky i fundit fiton dhe një faull.

5′ Otavio provon me një gjuajtje nga distanca, por tentativa e tij e dob9t shkon jashtë.

1′ Staron sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

351654654

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.