AKTUALITET

Ish-kryekomunari i PS punonte si Drejtor në OST, vartës i Belinda Ballukut me rrogë 2 milionë lekë!

11:08 - 25.11.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Viktor Cervanaku i arrestuar për trafik kokaine, mbante aktualisht postin e drejtorit të administratës në OST, ndërsa më herët ai ka qenë kryetar i Komunës së Frakullit në Fier, nën siglën e PS.
Në listëpagesën e muajit prill, vartësi i ministres Belinda Ballukut, rezulton në këtë institucion me një rrogë prej 2 milion lekësh të tjetra.

Kujtojmë se OST është një institucion në varësi të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.