EKONOMI

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, ç’po ndodh me monedhat e tjera

08:16 - 31.01.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në kursin e këmbimit valutor sot, një euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet me 116.8 lekë, duke treguar qëndrueshmëri.
Gazeta Shqiptare sjell në vëmendjen tuaj të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

  • Dollari amerikan blihet me 106.7 lekë dhe shitet me 107.5 lekë;
  • Paundi britanik blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 132.7 lekë;
  • Franga zvicerane blihet me 115.2 lekë dhe shitet me 116 lekë;
  • Dollari kanadez blihet me 79.9 lekë dhe shitet me 82 lekë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.