AKTUALITET

Debate të ashpra me opozitën serbe, Vuçiç shkon në Kuvend me foton e Kurtit me vete, hedh akuza ndaj deputetit të DS-së

22:45 - 03.02.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Edhe sot në Kuvendin e Serbisë ka pasur debate të nxehta mbi çështjen e Kosovës mes presidentin serb dhe opozitës.
Aleksandar Vuçiç shkoi në Kuvend me një fotografi të kryeministrit Albin Kurti me ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias si provë për të demantuar një fotomontazh ku shihet Vuçiç dhe Kurti, për të cilin e akuzoi se e ka bërë një deputet.

Vuçiç për këtë fotografi u përplas me deputetit e DS-së, Srdan Milivojeviç, të cilit i tha se në vendin e Dendias kishte vendosur fotografinë e tij afër Kurtit.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.