AKTUALITET

LAJM I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm në Elbasan, ja sa ishte magnituda

12:08 - 09.02.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë të enjte në Shqipëri. Emsc dhe Igjeum kanë regjistruar një tërmet të shënuar në orën 11:57, me magnitudë 3.9.
Tërmeti ishte i shkallës 4.1 Rihter.

Epiqendra ishte në Elbasan, 39 km nga Tirana, me një thellësi 10 km.

Lëkundjet u ndjenë në disa qytete të vendit, nga Korca në Tiranë. Nuk ka raportime për dëme ndërsa pritet të ketë një reagim zyrtar nga IGJEUM.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.