AKTUALITET

Pranga 23-vjeçarit shqiptar që u kap me kokainë dhe sulmoi efektivët e policisë

18:00 - 19.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali pasi u kap me kokainë. Karabinierët italianë, gjatë një shërbimi të zakonshëm të kontrollit të qarkullimit rrugor, në Via Montegrappa, kanë urdhëruar ndalimin e një makine “Nissan Pixo” të drejtuar nga i riu shqiptar, përkohësisht pa leje drejtimi dhe dokumente të tjera identifikimi.
Efektivët e shoqëruan në shtëpinë e tij, por vunë re një qëndrim tepër nervoz. Sapo arritën para derës së hyrjes, djali i ka kërcënuar ata dhe duke u përpjekur t’u hedhë fillimisht një karrige dhe më pas një aspirator kuzhine.

Pasi i thanë më kot të qëndronte i qetë, karabinierëve i’u desh të përdornin pistoletën elektrike dhe më në fund arritën ta bllokonin në mënyrë të sigurt.

Në kontroll, atij iu gjetën 51 gramë kokainë. Shqiptari, një 23-vjeçar, u arrestua për trafikut droge, dhunë dhe rezistencës ndaj një zyrtari publik.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.