BLUETOOTH

Vera Grabocka feston 72-vjetorin e lindjes, poezia që i dedikoi aktori i njohur Timo Flloko

18:06 - 21.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ndonëse kalojnë vitet duket se qëndrojnë ‘vendnumëro’ për Vera Grabockën. Regjisorja feston sot 72 vjetorin e lindjes dhe nuk ka munguar urimi nga bashkëshorti i saj Timo Flloko.
Këtë e ka publikuar në rrjetin e saj social Instagram duke e shoqëruar me 2 fotografi, njëra ku duken vite më parë dhe imazhet bëheshin vetëm bardhezi ndërsa një tjetër e realizuar vitet e fundit.

Poezia e Timo Fllokos

21 Mars, ekuinoks

Verës.

E dashur Ve(ne)ra,

reja u tret qiellit,

fryu era.

E shtrenjtë, këtë herë

mbërrij tek ti,

përngaherë,

prej largësisë ekuivalente mes nesh,

në ditën baras me natën,

nga koha kur ishim aq larg

dhe po aq pafundësisht afër.

Largësisë dashuria humb,

nëse s’mbërrin në fund.

Ekuinoks…

Mars.

Me kohën pas.

Happy Birthday Love Of My Life


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.