AKTUALITET

Macron bën gabimin ‘fatal’/ ‘Zhduk’ në mënyrë delikate orën 80 mijë euro nga dora gjatë intervistës live

20:37 - 24.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Presidenti francez Emmanuel Macron, i cili duhet të merret me qytetarët e zemëruar që protestojnë për rritjen e moshës së pensionit, ka bërë një gabim. Gabimi mund të kishte kaluar pa u vënë re – ose të paktën do të kishte mbaruar – nëse vetë Macron nuk do të ishte përpjekur ta korrigjonte menjëherë dhe madje edhe në televizion.
Sipas një videoje që qarkullon në internet, presidenti francez u shfaq në një intervistë televizive duke tundur duart dhe duke bërë gjeste, duke mbajtur një orë luksoze në kyçin e dorës së majtë. Pak më vonë ora u zhduk, ndërsa ai vazhdoi të fliste me të njëjtin ton.

Ndryshimi i imazhit “goditi” syrin e disa teleshikuesve dhe madje në një kohë kur pasuria e presidentit francez është vënë në shënjestër të qytetarëve, pas vendimit të tij për të vendosur në mënyrë të njëanshme rritjen e kufirit të moshës, duke përdorur një dispozitë të veçantë kushtetuese.

Ai hoqi orën 11 minuta pas intervistës

Macron mbante një orë të kompanisë franceze Bell&Ross me një numërues blu dhe një rrip të zi. Kjo orë e veçantë kushton 2,120 paund (rreth 2,500 euro), megjithëse pretendimet e përdoruesve në Twitter e rrisin koston e këtij modeli të veçantë deri në 80,000 euro!

Ora u hoq 11 minuta pas intervistës, kur Macron vuri dorën e majtë nën tavolinë ndërsa vazhdonte t’u përgjigjej pyetjeve. Kur e ktheu dorën në tavolinë, ora ishte zhdukur.

Megjithatë, një shpjegim tjetër dha Élysée, i cili pretendoi se Emmanuel Macron hoqi orën e tij sepse po trokiste në tavolinë ndërsa bënte gjeste. Në çdo rast, ai mbrojti sigurimin e ri, duke thënë se rritja e kufirit të moshës është e nevojshme dhe bëri të qartë se do të zbatohet në fund të vitit, pavarësisht kundërshtimeve të forta të shoqërisë franceze.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.