AKTUALITET

Po transportonte cigare kontrabandë për t’i shitur në dyqanin e tij, arrestohet 36-vjeçari në Devoll

17:46 - 24.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një 36-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Devoll pasi është kapur duke transportuar cigare kontrabandë.
36-vjeçari, A. Y., është ndaluar për kontroll nga policia dhe i janë gjetur në makinë 30 steka me cigare të markave të ndryshme. Më pas i është ushtruar kontroll edhe në dyqanin e tij dhe i janë gjetur paketa të tjera me cigare, për të cilat 36-vjeçari nuk kishte fatura tatimore.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.