AKTUALITET

Tërmeti i fuqishëm godet juglindjen, epiqendra 16 km nga qyteti i Korçës

15:45 - 24.03.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Tërmet në vend. Lëkundje tërmeti janë regjistruar ditën e sotme në Korçë. Sipas të dhënave të EMSC, tërmeti ishte me magnitudë 3.5 e shkallës Rihter.
Nga të dhënat paraprake epiqendra e tërmetit ka qenë në një distancë prej 16 km nga qyteti i Korçës.

Një ditë më parë, janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Ersekës. Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Mollas në Ersekë dhe magintuda më e madhe ka qenë 4.4.

Sërish tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.