AKTUALITET

Himara/ Fredi Beleri fitoi g nga burgu, PS në avantazh në garën për këshillin bashkiak

11:22 - 16.05.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Vijon numërimi i votave për garën për këshill bashkiak në bashkinë e Himarës ku kryetar bashkie u zgjodh kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Fredi Beleri, i cili u arrestua dy ditë para zgjedhjeve për blerje votash.
Deri më tani janë numëruar 10 kuti votimi nga 36 në total. Koalicioni Bashkë Fitojmë ka siguruar 6 mandate, ndërsa PS është në epërsi deri tani me 11 mandate.

Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen (MEGA) ka siguruar 2 mandate, Aleanca Arbnore Kombëtare 1 mandate dhe PSD, 1 mandate.

“BASHKE FITOJME”

1-Afrovita Anesti Dhimojani

2-Timoleo Foto Gërdhuqi

3-Silva Jorgji Burbo

4-Miltiadh Qirjako Prifti

5-Lenica Petro Kocani

6-Fuat Sami Mati

PARTIA SOCIALISTE

1-Gjergji Thodhori Iliadhi

2-Elisabeta Rexhep Lamaj

3-Nikolin Themistokli Laska

4-Mirka Nikolla Gjiçali

5-Dhimitër Riza Kapaj

6-Loreta Durim Isufi

7-Thodhori Irakli Foto

8-Nertila Andrea Husi

9-Artionil Pandeli Shirokaj

10-Eva Dhimosten Petromilo

11-Ferdinant Fuat Lalaj

ALEANCA ARBNORE KOMBËTARE

1-Artan Koço Bala

MINORITETI ETNIK GREK PËR TË ARDHMEN

1-Maksi Illo Vlashi

2-Natasha Qani Mëkshi

PSD

1-Milto Llukë Nika

Klikoni për të parë rezultatet:


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.