AKTUALITET

Denoncimi i fortë i Berishës: Vrasësi i grave Dan Hutra, u lirua që të blejë vota për Rakip Sulin

12:22 - 26.05.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një akuzë të fortë gjatë konferencës së përjavshme me gazetarët.
Berisha lexoi mesazhin e një qytetar nga Kamza, ku i fundit  shkruan se vrasësi i tre grave në 1 mars Dan Hutra, u lirua nga burgu dhe u punësua tek ujësjjellësi i Kamzës për të blerë vota për Rakip Sulin.

“Do t’ju sjell mesazhin e një qytetari nga Kamza. Zoti Berisha dua t’ju vë në dijeni të një fakti kriminal për masakrën elektoral në Kamzë.

Vrasësi famëkeq i grave Dan Hutra që kreu masakrën e 1 marsit duke vrarë tre gra dhe plagosi tre të tjera ishte punësuar në ujësjellësin e Kamzës që në tetor 2022 në këmbim të mbledhjes së votave për Rakip Sulin.

Vrasësi i grave natën vidhte banesa ndërsa ditën mblidhte vota për Rakip Sulin.

Operacioni për blerjen e votave ka nisur një vit më parë, kur Rama konfirmoi Rakip Sulin.

Rakip Suli dhe drejtori i ujësjellësit Gentian Murataj që është nga Kukësi, nga e njëjta zonë me Dan Hutrën ka zhdukur dosjen e Dan Hutrës”, tha Berisha.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.