Kronikë

EMRI/Tentoi të dhunonte gjyqtaren pas vendimit për pronën, Gjykata e Fierit lë në burg 63-vjeçarin

14:08 - 15.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Gjykata e Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Fier, ka vendosur arrest me burg për shtetasin Jorgji Kore, për veprën penale “ Kundërshtimi dhe goditja e gjyqtarit”.
63-vjecari, banues në Sarandë, u ndalua pas kundërshtimit të vendimit gjatë një seance gjyqësore për çështje pronësie ku tentoi të godiste gjykatësen me pretendimin se vendimi i saj ishte i padrejtë dhe se prona për të cilën po zhvillohej seanca gjyqësore i përkiste atij.

Trupi gjykues pas shqyrtimit të çështjes vendosi masën e sigurimit “ arrest me burg” për personin nën hetim.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.