Aktualitet

Video/ Dji konkurron GoPro me kamerën e parë aksion

21:05 - 29.05.19 gsh.al

DJI publikoi për herë të parë produktin Osmo, kamerën e parë aksion të kompanisë. Është një konkurrent i drejtpërdrejtë i GoPro’s Hero 7 Black, që përputhet me pothuajse çdo karakteristikë, por gjithashtu ofron disa veçori krejtësisht unike . Kushton $ 349, dhe është në dispozicion për tregun ndërkombëtar.Ndërsa ne jemi mësuar të shohim produktet e DJI në versionin drone, kamera e re e kompanisë mund të vendoset në helmeta, biçikleta ose skateboards elektrike. Kamera është ndërtuar gjithashtu për t’u mbijetuar elementëve të ndryshëm.

Ai është i papërshkueshëm nga uji (deri në 11 metra) dhe i papërshkueshëm nga zëri (deri në 1.5 metra), por është ende mjaft i lehtë sepse peshon vetem 0.3 kilogramë. Osmo ka një aparat 12 megapikselësh. Filmon video  4K 60 fps dhe 240 fps në rezolution HD.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.