Aktualitet

Video/ Modifikoni fotot? Gati programi më i fuqishëm që është parë ndonjëherë

21:14 - 05.06.19 gsh.al

Adobe Photoshop për iPad është planifikuar të jetë gati për publikim këtë vit, ndërsa kompania tani është duke bere disa teste me aplikacione për version beta.Disa abonentë të Creative Cloud morën email ku u ftuan të regjistroheshin për programin beta përmes një faqeje regjistrimi.

Photoshop për iPad do te jete softueri me i fuqishëm se çdo version tjeter iOS ose Android që Adobe ka lançuar deri më tani.

Adobe synon të sjellë “Photoshop” në iPad, me karakteristika, zgjedhje, dhe opsione të tjera të rëndësishme. Pika kryesore e shitjes së saj është Cloud PSD që do të jetë në gjendje të sinkronizojë ndryshimet në desktop dhe iPad kështu që mund të punoni në të gjithë pajisjet me të njëjtin skedar. Lajmi i keq është se nuk do të ketë veçori në video, pra nuk do të jeni në gjendje ta përdorni atë për të bërë animacione.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.