Aktualitet

Video/ Distancim social, por shihni sesi mblidhen pacientët përpara Onkologjikut

09:59 - 24.03.20 gsh

Në një kohë kur qytetarët nuk duhet të dalin nga shtëpia dhe madje edhe në rast të kundërt duhet të mbajnë distancën e paracaktuar para hyrjes tek Spitali Onkologjik i QSUT qytetarët de pacientët mbajnë radhën.Disa qytetarë janë parë ditën e sotme të mblidheshin para hyrjës së Spitalit Onkologjik ku shtrohen pacientë me kancer.Policia ka qenë e pranishme për të garantar mbajtjen e radhës nga njerëzit teksa Spitali Onkologjik është shumë afër atij Infektiv ku janë shtruar dhjetëra raste me koronavirus dhe disa të tjerë kanë humbur jetën.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.