Aktualitet

Një pacient me koronavirus lë spitalin, dy të tjerë mbërrijnë me ambulancë tek Infektivi

13:42 - 28.03.20 gsh

Një i ri me valixhe në dorë, po pret të lërë spitalin Infektiv ku ndodhej prej disa ditës për shkak të koronavirusit. Ndërkohë dy ambulanca të tjera kanë mbërritur në spitalin ku po trajtohen pacientët e infektuar me koronavirus.Gazetari Erjon Skëndaj raportoi  se dy ambulanca kanë sjellë pacientë, një prej tyre në gjendje më të rënduar dhe një tjetër në gjendje më të lehtë.

“Sa i përket deputetit Adriatik Alimadhi, ai është në gjendje stabël, një nga mjekët madje tha se është në gjendje relativisht të mirë”, raportoi gazetari Skëndaj.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.