Bota

Presidenti i Brazilit rezulton pozitiv me COVID-19

18:07 - 07.07.20 gsh

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro ka rezultuar pozitiv me COVID-19.Bolsonaro kishte pranuar publikisht se ishte me simptomat e koronavirusit, ndaj dhe ishte nënshtruar testit të COVID, prej ku ka rezultuar pozitiv. Zyra e presidentit njoftoi të hënën: Presidenti, për momentin është me shëndet të mirë dhe vijon të jetë në rezidencën e tij.”

Kujtojmë se edhe disa nga ndihmësit e Bolsonaro-s janë infektuar me koronavirusin. Presidenti ka kundërshtuar kufizime të tilla si vënia e maskave dhe praktikimi i distancimit social.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE