Aktualitet

Vrasja në Himarë/ “Mbylle gojën se do ta hash dhe ti ndonjë plumb” ja me u përball autori

18:40 - 17.10.20 gsh

Kliti Leka tashmë është autori i pranuar i krimit të sotëm në Himarë, ku qëlloi për vdekje biznesmenin Niko Goro dhe la të plagosur motrën e tij, në derën e supermarketit të kësaj të fundit.Menjëherë pasi ka kryer krimi, Leka është ndeshur fillimisht me motrën e viktimës që ka vënë kujën për humbjen e vëllait.

Ndërkohë jashtë ka dalë edhe pastruesja e marketit. Midis tyre mësohet se ka pasur një debat të shkurtër, ku kjo e fundit I është drejtuar autorit me fjalët  “Çfarë bëre, i vrave”?

Ndërkohë, 53-vjeçari Leka i është kthyer me fjalët thënë “Mbylle gojën se do hash edhe ti një plumb”! Menjëherë pas këtij debati, Kliti Leka është larguar me automjetin e tij. Kanë qenë kamerat e sigurisë ato që më pas kanë bërë identifikimin dhe arrestimin nga policia./syri.net

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.