Aktualitet

ISHP nuk ka më tamponë, në Gjirokastër përgjigjet e testimeve të para dy javëve nuk kanë dalë ende

18:33 - 30.10.20 gsh

Qarku i Gjirokastrës po ndeshet dhe më një problem tjetër, gjatë këtyre ditëve ku kurba e të infektuarve me Covid-19 vijon të jetë në rritje.Burimet për ‘Faxweb’ bëjnë me dije se në Gjirokastër nuk ka më tamponë, çka ka bërë që testimi i personave që shfaqin simptomat e Covidit të ndërpritet.

Gjithashtu mësohet se që prej datës 17 tetor përgjigjet e testeve të kryera nuk kanë ardhur ende. Personat e testuar, mes tyre nxënës dhe zyrtarë të administratës si mësues dhe policë nuk e kanë marrë ende përgjigjen e testit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.