Aktualitet

COVID i merr jetën një tjetër mjeku, ja për kë bëhet fjalë

11:40 - 28.11.20 gsh

Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën 68-vjeçare.Mësohet se mjeku i njohur nga Elbasani po luftonte me COVID-19 prej një jave, ndërsa kishte rreth 7 ditë që ishte shtruar në spitalin Infektiv.

COVID-19 iu ka marrë jetën dhe disa mjekëve në vendin tonë, ndërkohë që dje u regjistruan 18 viktima.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.