Aktualitet

Meta tjetër mesazh të fortë: Borxhi rritet, të ardhurat ulen! Koha për një politikë të përgjegjshme ekonomike

17:26 - 15.01.21 Gazeta Shqiptare

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një tjetër mesazh të fortë për shpopullimin e vendit.Përmes një statusi në “Facebook”, shoqëruar dhe me tabelën e të dhënave, Kreu i Shtetit thekson se borxho për frymë rritet, ndërsa të ardhurat për frymë ulen. Sipas tij, lufta kundër varfërisë ndalon shpopullimin.

“Ndërsa borxhi për frymë rritet, të ardhurat për frymë ulen. Koha për një politikë të përgjegjshme ekonomike në interes të qytetarëve! Lufta kundër varfërisë ndalon shpopullimin! ”, shkruan Meta.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.