Aktualitet

Nga sot shqiptarët e Italisë marrin pasaportat në Bari

19:13 - 15.01.21 gsh

Sot filloi në Konsullatën e Përgjithshme në Bari, shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve shqiptarë. Konsullja e Pergjithshme e Republikës së Shqipërisë në Bari Gentiana Mburimi shpjegon se ky shërbim do të ofrohet për të gjithë qytetarët rezidentë në Rajonet e Puglias, Molises, Basilikates, Kalabrise, Sicilise dhe Sardenjes.Në ceremoninë e inaugurimit, ku qytetarët e parë morën sot shërbimin për pajisje me këto dokumente, morën pjesë Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Agron Tare dhe Drejtori i ALEAT, Jean-Alain Jouan.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.