Bota

Mbërrin në Turqi avioni me pjesën e dytë të vaksinave anti-Covid nga Kina

10:17 - 25.01.21 gsh

Në aeroportin e Stambollit ka mbërritur pjesa e dytë e vaksinave të porositura nga Kina kundër COVID-19.Sipas Anadolu Agency, vaksinat kundër COVID-19 mbërritën në aeroportin e Stambollin në orën 06:15.

Kontejnerët me vaksina, pas zbritjes në Stamboll me avionin i cili u nis në orët e natës nga aeroporti i Pekinit në Kinë, filluan të transportohen nëpër depo pas shkarkimit nga avioni dhe procesit doganor.

Bëhet e ditur se me avionin kanë ardhur 6.5 milionë doza të vaksinës që përbën pjesën e parë të dërgesës të 2-të prej 10 milionë dozave joaktive.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.