Aktualitet

Holanda ‘Po’ çeljes së negociatave për Shqipërinë, Xhaçka: Kemi përmbushur kushtet, të gatshëm për…

16:49 - 17.06.21 Gazeta Shqiptare

Një lajm i mirë vjen për Shqipërinë. Parlamenti holandez ka votuar sot pro hapjes së negociatave të Shqipërisë për në BE.Ka qenë ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila ka bërë të ditur lajmin.

“Holanda sapo votoi “Po”! Dritë jeshile nga Parlamenti Holandez! Shqipëria ka përmbushur kushtet dhe është e gatshme të mbajë Konferencën e Parë Ndërqeveritare. Një lajm shumë i mirëpritur dhe një njohje e merituar e çlirimit tonë të reformës.”, shkruan Xhaçka.

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.