Kronikë

Përfshihet nga flakët një banesë dy-katëshe në Gjirokastër, zjarri rrezikon edhe shtëpitë e tjera të zonës

15:31 - 15.01.22 gsh

Një banesë është përfshirë nga flakët në lagjen Dunavat në Gjirokastër.Gazetarja Brikena Metaj, raporton se forcat e PMNZSH, kanë shkuar në vendngjarje për të shuar flakët të cilat kanë depërtuar në ambientet e katit të parë dhe të dytë të banesës së Edmond Xhikut.

Flakët po avancojnë në drejtim të banesave përreth, çka është krijuar një situatë shumë e vështirë për zjarrfikësit. Nuk dihen ende detajet e zjarrit të rënë, ndërkohë veç dëmeve materiale nuk ka lëndime në njerëz. Policia po punon për shkaqet.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.