AKTUALITET

Zjarr i madh në Memaliaj, dëme të shumta në pemë frutore

21:11 - 03.07.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një zjarr i madh po shkakton dëme te konsiderueshme në drurët frutorë në fshatin Qesarat Bashkia Memaliaj.
Sipas informacioneve të fundit deri më tani janë djegur disa pemë ullinj dhe bajame ndërkohe që flakët po shtrihen dhe në pjese të tjera.

Si pasojë, forcat zjarrfikëse të Memaliajt ndodhen në vendngjarje ku po lufton me flaket për të evituar shkaktimin e dëmeve të shumta në pemët e tjera frutore.

Ka dhe një vatër zjarri jo larg zonës aktive ç’ka po luftohet për ta vënë nën kontroll.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.