AKTUALITET

“Shteti është ortak me ata”/ Varfëria në vend, Meta ngre alarmin: Situata kritike, përgjegjësi është Rama

11:04 - 05.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kryetari i Partisë së Lirisë ka ngritur alarmin për situatën e varfërisë në vend. Meta u shpreh se situata është kritike për shkak të korrupsionit katastrofik dhe përgjegjës për këtë sipas tij është Rama.
Ilir Meta: “Pse paratë do të shkojnë për super aferën e inceneratorëve, paguhen akoma ato që janë në kërkim sepse është shteti ortak me ta. Ke një interes të ligjshëm për të zbatuar ligjin dhe i mban njerëzit peng.

67% e popullsisë jeton në kufirin e varfërisë, shikoni si janë restorantet, ku janë të fortët, njerëzit e lidhur me pushtetin. Atje është mirë. Situata është kritike dhe pasojë e korrupsionit katastrofik përgjegjës kryesor është Edi Rama.”


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.