Kronikë

Vrasja në Maliq, dyshohet për motive të dobëta! Viktima kishte konflikte të hershme me autorin (EMRI)

22:26 - 08.08.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Konfrontimi fizik për shkak të një përplasjeje për motive të dobëta duket se i ka kushtuar jetën një fermeri 60-vjeçar në fshatin Rrëmbec të Maliqit mbrëmjen e kësaj të hëne.
Sipas informacioneve në dispozicion, plagosja që i shkaktoi dhe vdekjen më pas në spital viktimës Nerti Kusari duket se ka ardhur për motive të dobëta.

Burimet e Gazetës Shqiptare mësojnë se viktima dhe autori Velo Azisllari kanë qenë komshinj në fshatin e tyre.

Për më tepër, ata kanë patur konflikte të vjetra, ndërsa sot janë përplasur, çka dhe ka degraduar deri në përdorimin e thikës.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.