AKTUALITET

Mbyllet numërimi i votave për Këshilltarëve Bashkiak në Elbasan, ja si ndahen numri i mandatave mes formacioneve politike

23:29 - 15.05.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Pasi Gledian Llatja fitoi garën për Bashkinë Elbasn me 56.2% të votave, kundrejt rivalit të “Bashkë Fitojmë” Luçiano Boçi, Partia Socialiste ka arritur që të sigurojë edhe shumicën e Këshillit Bashkiak.
Konkretisht PS-ja ka arritur që të fitojë 28 nga 51 vende. Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka siguruar 12 mandate, ndërsa Partia Demokratike ka marrë 7 vende.

Po ashtu edhe nga një vend ka siguruar edhe PSD, PDS, PGJ dhe PDIU.

Lista e emrave:

PS:

 1. Ermira Urupi
 2. Bukurosh Stafa
 3. Imelda Sejdini
 4. Hektor Ciftja
 5. Jana Zeqiri
 6. Altin Gjordumi
 7. Eva Bica
 8. Lutfi Lala
 9. Luiza Popja
 10. Fatmir Vodollari
 11. Kejsi Cakani
 12. Ilirjan Sadiku
 13. Anxhela Ziu
 14. Ali Mysliu
 15. Daniela Sula
 16. Arbi Fetah
 17. Eligerta Bardhi
 18. Jemin Tata
 19. Esmeralda Mallosi
 20. Shefqet Bullari
 21. Ledjana Pisha
 22. Afrim Qosja
 23. Briseida Gjoza
 24. Luan Rama
 25. Enrieta Ferra
 26. Shpetim Llapushi
 27. Zana Rapa
 28. Rexhep Kaculi
BF: 12
 1. Blendi Himci
 2. Rudina Mita
 3. Andi Shtylla
 4. Doris Madhi
 5. Ergys Muzhaqi
 6. Mimoza Trimi
 7. Dritan Cepa
 8. Valbona Balliu
 9. Artan Kana
 10. Amarda Murati
 11. Franko Hakilja
 12. Armonela Marku
PD: 7
 1. Eugen Isaj
 2. Aurora Domni
 3. Naim Meta
 4. Majlinda Kaculi
 5. Zamir Muzhaqi
 6. Bjanka Copja
 7. Altin Mecja
PSD:
 1. Erion Murataj
PDS: 1
 1. Sokol Sinani
PGJ: 1
 1. Indrit Abdiaj
PDIU: 1
 1. Lumturi Hasa


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.