AKTUALITET

Arsyeja/ Padia e Bashës ndaj Veliajt, GJKKO kërkon pushimin e çështjes

12:03 - 26.05.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

GJKKO ka pushuar padinë e ish-kreut të PD-së, Luizim Basha ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliajt.
Togat e zeza vendosën që të pushojnë padinë për shpifje për shkak se në seancë nuk janë paraqitur as Basha dhe as avokatët e tij.

“PD kërkon dënimin e Veliajt për shpifjet e përsëritura kundër Lulzim Bashës”, thuhej në dokumentin e paraqitur tetor 2020, periudhë kur Basha ishte kreu i kësaj force politike.

Padia konsideronte si 3 shpifje të Erion Veliajt akuzat se:
1. Kryetari i PD u bë me 4 shtëpi gjatë tërmetit dhe pandemisë.
2. Kryetari i PD ka përfituar gjatë periudhës së fatkeqësisë.

3. Kryetari i PD ka ndërtuar kate pa leje”


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.