Aktualitet

“Nuk dua të thur lavde”, Bamir Topi thellësisht i prekur për ndarjen nga jeta të Kasem Hysenbelliut: Do mbetesh përgjithmonë në memorien time mik!

13:10 - 05.12.20 Gazeta Shqiptare

Ish-Presidenti Bamir Topi në një komunikim të drejtëpërdrejtë me studion e lajmeve në News24 tha se ishte tërësisht e tronditur për ndarjen e parakohshme nga jeta të Presidentit të “Fax News”, Kasem Hysenbelliu, nga koronavirusi.“Ka qënë mik i familjes sime, ka qënë prezent në dasmat e vajzave të mia, lidhja jonë ka qënë shumë e ngushtë. E kam parë Kasemin në dy plane, nuk është ditë për të thurur lavde, por fjalët e mia janë të sinqerta, e kam parë si njeri të dashur, të sjellshëm, të ndershëm dhe me shumë karakter. Në mjaft situata në vitet që njiheshim ai ishte një mik që i thoshte gjërat ku duhesh dhe në mënyrë të drejtëpërdrejtë”,- tha Topi.

Sipas ish-Presidnetit të Republikës, “Ai do të mbetet në memiorin time përgjithmonë. Jam jashtëzakonisht i mërzitur sot”.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.