Bota

740 kg kokainë në një konteiner me banane në Maltë, ja cilin vend ballkanik kishte si destinacion

21:41 - 09.06.21 Gazeta Shqiptare

Një ngarkesë rekord prej 740 kg kokainë është kapur në një konteiner me banane në Maltë.Gjatë kontrollit nga oficerët doganorë u zbuluan në 37 kuti droga me vlerë prej 100 milion eurosh. Konteineri vinte nga Ekuadori dhe si destinacion kishte Ballkanin, saktësisht Slloveninë.

Nga rezultatet e drogës rezultoi se ishte kokainë shumë e pastër.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.