Aktualitet

Manastirliu: Drejt daljes nga tuneli i pandemisë, vetëm 20 pacientë tek Infektivi

19:59 - 10.06.21 gsh

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, shprehet se vendi ynë është drejt rrugës për daljen nga tuneli i gjatë i pandemisë, por ende duhet të tregohet kujdes nga qytetarët. Me anë të një postimi në ‘Facebook’, Manastirliu shprehet se aktualisht po marrin trajtim spitalor 20 pacientë dhe numërohen më pak se 200 raste aktive me Covid-19 në të gjithë vendin.Postimi i plotë:

‍⚕️ ‍⚕️ Punë e palodhur e stafit të #Infektivit, njësoj si ditën e parë, në shërbim të çdo pacienti që po merr trajtim në spital.

Aktualisht janë 20 pacientë të shtruar dhe më pak se 200 raste aktive me #covid19 në të gjithë vendin, por ka ende nevojë për kujdes dhe vigjilencë, në këto metra të fundit drejt daljes nga tuneli i gjatë i pandemisë

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.