Kronikë

Merr flakë mjeti dhe digjet plotësisht në ecje, shpëton shoferi

20:47 - 06.12.21 gsh

Një mjet ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht në ecje e sipër në Unazën e Madhe në zonën e Shkozës, ndërsa shoferi ka arritur të dalë në kohë nga makina.Sipas policisë, rreth orës 19:40, në Unazën e Madhe, në vendin e quajtur “Ish-Uzina e Traktorëve”, ka marrë flakë në ecje e sipër dhe është djegur plotësisht, mjeti me drejtues shtetasin Xh. P.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet. Nuk ka dëme në njerëz. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.