Kryesore

Dita e Rinisë/ Spiropali: 8 dhjetori festë kthese! Fantazmat e komunizmit do përbuzen nga qytetarët

14:31 - 08.12.21 gsh

‘Festë e madhe’, kështu do të jetë 8 dhjetori shprehet Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.Në një status në ‘Facebook’, Spiropali shkruan se 8 dhjetori do të jetë një festë kthese, ku sipas saj fantazmat propagandistike të komunizmit apo idhujt e rremë të tranzicionit do të përbuzen nga qytetarët.

“8 Dhjetori do të jetë Festë e madhe, Festë kthese, kur fantazmat propagandistike të komunizmit, idhujt e rremë të tranzicionit, gjuhët e vrazhda që godasin kundërshtarët duke ndotur ambientin e bashkëjetesës, lufta e paskrupullt për pushtet, përçarja dhe urrejtja, do përbuzen nga shumica e qytetarëve të vendit tonë në shërbim të së ardhmes së të gjithëve”, shkruan Spiropali.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.