Kronikë

Aksident në Pogradec/ Makina humb kontrollin dhe del nga rruga, plagosen 4 persona

13:57 - 05.02.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një aksident rrugor ka ndodhur në Pogradec, ku automjeti tip ‘Honda’ ka humbur kontrollin duke dalë kështu nga rruga.
Mësohet se si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur 4 pasagjerë të cilët janë nisur me urgjencë drejt spitalit.

Fatmirësisht të dëmtuarit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Pogradec/Informacion paraprak

Mesditën e sotme, në dalje të fshatit Vërdovë, Pogradec, shtetasi G. Gj., 42 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Honda”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe automjeti ka dalë nga rruga. Për pasojë janë dëmtuar 4 pasagjerë që udhëtonin në këtë automjet, të cilët u transportuan në spitalin e Pogradecit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Me drejtuesin e automjetit G. Gj., po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të daljes nga rruga.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.