Kronikë

Paralajmërohet ngadalësim i qarkullimit në aksin Durrës-Elbasan/ Policia: Nga ora 22:00 mjetet duhet të eliminojnë…

15:01 - 05.02.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Policia e Durrësit ka dalë më një njoftim për qytetarët, ku bën me dije se duke nisur nga ora 22:00 deri në orët e para të mëngjesit, nga porti i Durrësit në drejtim të qytetit të Elbasanit, do të kryhet transporti i një mjeti jashtë norme, i cili i kalon kufijtë e përmasave gabarrite.
Ku për pasojë pritet që qarkullimi në këtë aks rrugor të jetë i ngadaltë dhe të krijohen pengesa për lëvizjen normale të mjeteve.

Nga ana tjetër, kërkohet që mjetet e tonazhit të rëndë ta eliminojnë qarkullimin në këtë aks rrugor dhe të qarkullojnë në akse të tjera alternative.

Njoftimi i policisë:

Duke nisur nga ora 22:00, deri në orët e para të mëngjesit, nga porti i Durrësit, në drejtim të qytetit të Elbasanit, do të kryhet transporti i një mjeti jashtë norme, i cili i kalon kufijtë e përmasave gabarrite. Kërkojmë mirëkuptimin e të gjithë drejtueseve të mjeteve që do të qarkullojnë në këtë aks rrugor, pasi lëvizja do të jetë shumë e ngadaltë dhe do të krijohen pengesa për levizjen normale të mjeteve.

Mjetet e tonazhit të rëndë ta eliminojnë qarkullimin në këtë aks rrugor dhe të qarkullojnë në akse të tjera alternative, për të cilat do të informohen nga shërbimet e Policisë Rrugore që do të jenë të pranishme në këtë aks rrugor.

Ju falënderojmë për mirëkuptimin!

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.