Kronikë

I dënuar me 18 vite burg, Laert Haxhiu kërkon që të mos ekstradohet: Nuk kam lidhje me vrasjet

13:37 - 26.05.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Gjykata  vendos te liroje pa asnjë mase sigurimi 35 vjetarin Barjami të akuzuar për “ndihme për kalim te paligjshëm te kufirit”, “mosbindje ndaj urdhrit të policisë”, “falsifikim dokumentesh” dhe “dëshmi te rreme”.
Sa i takon Laert Haxhiun, ai do te transferohet drejt Burgut Koridhalos deri ne shqyrtim te kërkesës se autoriteteve shqiptare per ekstradimin ose jo te tij ne Shqipëri.

Sipas avokates se tij, klienti nuk i pranon akuzat e vrasjeve ne Lushnje ne vitin 2017. Po ashtu ai nuk pranon ekstradimin ne Shqipëri dhe kërkon te qëndrojë ne Greqi. Çështja do të shkojë në Bordin e Apelit kompetent për të vendosur pro ose kundër ekstradimit dhe më pas në Gjykatën e Lartë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.