Bota

Rimbyll 200 shkolla pas shtimit të rasteve me koronavirus, Koreja e Jugut bën hap pas

08:20 - 29.05.20 Gazeta Shqiptare

Koreja e Jugut, pas rihapjes ka planifikuar dhe një rimbyllje prej koronavirusit. Bëhet fjalë për 200 shkolla në kryeqytetin Seul për shkak të shtimit të rasteve në 2 ditët e fundit.Ekspertët kanë dalë në konkluzionin se të gjitha rastet vijnë prej zonave të mbipopulluara me njerëz dhe ekziston rreziku i infektimit komunitar.

Prandaj 200 shkollat në Seul do të rikthehen online.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE