BLUETOOTH

E trishtë/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur, reagon vajza e saj: Zgjodhi festën e preferuar, që të largohej nga kjo botë

22:55 - 01.04.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Barbara Rush, aktorja fituese e Golden Globe,ka ndërruar jetë në moshën 97-vjeçare. Ishte vajza e Rush, Claudia Cowan, konfirmoi se nëna e saj vdiq të dielën në mbrëmje.
“Nëna ime e mrekullueshme ndërroi jetë paqësisht në orën 5:28 të mbrëmjes! Unë isha me të këtë mëngjes dhe e di që ajo po priste që unë të kthehesha e sigurt në shtëpi. Është e përshtatshme që ajo zgjodhi të largohej në Pashkë pasi ishte një nga festat e saj të preferuara dhe tani, sigurisht, Pashkët do të kenë një rëndësi më të thellë për une dhe familja ime.”, tha e bija e aktores për mediat e huaja.

Asnjë shkak i vdekjes nuk u nda.

Rush ishte e njohur për punën e saj në film dhe televizion, dhe luajti përkrah disa prej yjeve më klasikë të Hollivudit, duke përfshirë Frank Sinatra, Rock Hudson dhe Jane Wyman. Në fillimin e karrierës së saj në vitet 1950, Rush luajti në produksione të mëdha në studio si ” Bigger Than Life” , “The Young Philadelphians” dhe “The Young Lions “.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.