AKTUALITET

VIDEO/ Terroristi serb i vrarë në Kosovë përcillet si hero!

14:43 - 02.10.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Tre sulmues serbë vdiqën në sulmin që organizuan ndaj Kosovës më 24 shtator, ndërsa i vrarë në krye të detyrës mbeti edhe polici Afrim Bunjaku. Në Kralevo të Serbisë, njëri prej sulmuesve serbë që humbi jetën është pritur me ceremoni.




Në pamjet e publikuara, Stefan Nedeljkoviç është përcjellë në varrezë si heto, ndërsa trupi i tij prehet në panteonin e luftëtarëve, çka dëshmon se lidhja mes ngjarjes së 24 shtatorit dhe Beogradit është evidente.

Serbët e vrarë janë Stefan Nedeljkoviç, Igor Milenkviç, Bojan Mijailoviç.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.