BOTA

FOTOT: Brenda super jahtit të Putinit, me pishinë, sallë kërcimi dhe tualet prej ari

14:34 - 23.03.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Mediat britanike kanë publikuar së fundmi fotot e një superjahti luksoz i cili mendohet se i përket presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.
Nga ajo që shihet, Putin, i cili ka hapur një front lufte në Ukrainë, nuk është kursyer fare për mjetin e tij lundrues me 6 kuverta, i cili përmban pishina, salla kërcimi, madje dhe tualet prej ari.

Gjatë ditëve të fundit është rritur presioni ndaj autoriteteve italiane, të cilave iu kërkohet sekuestrimi i jahtit Scheherazade, çmimi i të cilit mendohet të arrijë mbi 750 milionë paundë dhe përdorimi i këtyre parave për viktimat e luftës në Ukrainë.

Një person që ka punuar për ndërtimin e këtij jahti tregon se çdo sipërfaqe e tij është me mermer dhe ar. Madje ai shton se mjeti lundrues ka dhe një spital.

14-2 12-4 11-10 10-8 9-10 8-15 7-14 6-15 5-18 4-22 3-20 2-21
<
>


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.